درباره ما

شرکت کمپرسور سازی پادنا در دهه 60 شمسی به منظور تولید انواع کمپرسور یخچال خانگی با گاز مبرد R12 و با انتقال تجهیزات خط تولید زانوسی ایتالیا، در شهر شیراز تاسیس و آغاز به کار نمود. پس از ایجاد وقفه در خط تولید این شرکت که برآیند منسوخ شدن گاز R12 و نیز مشکلات مالی شرکت تازه تاسیس پادنا بود، این شرکت به گروه سرمایه گذاری امید زیر مجموعه بانک سپه واگذار گردید. پس از مطالعات و بررسی های تخصصی صورت گرفته بر روی تقاضای مصرفی تولید کنندگان تجهیزات مبرد خانگی/ تجاری و روش های تامین این تقاضا که متکی بر واردات محض با صرف هزینه های گزاف ارزی به دلیل عدم وجود تولید کننده بود ،تیم تخصصی به این نتیجه رسید راه اندازی مجدد این کارخانه در راستای شکست انحصار واردات به منظور حمایت از تولید کنندگان داخلی تجهیزات مبرد خانگی و تجاری با وجود تمام مشکلات و پیچیدگی های مرتبط با تولید این محصول، غیر ممکن نمی باشد.
با حمایت های سرمایه گذاری امید و تلاش شبانه روزی کارگروه فنی و مهندسی از طریق مطالعه نقشه ها و مدارک فنی کمپرسور زانوسی و مهندسی معکوس این محصول و محصولات به روز وارداتی و همچنین بهره گیری از دانش و تکنولوژی شرکت ایترون چین کمپرسور جدیدی سازگار با گاز مبرد R134a برای رفع نیاز و تامین تقاضا مصرف کنندگان داخلی و بین المللی در کارخانه پادنا پا به عرصه وجود گذاشت.
پس از بررسی های مهندسی و انجام آزمون های دقیق بر روی کمپرسور نوپا، این نتیجه حاصل گردید که علیرغم کارکرد صحیح و بی نقص محصول، نکات و پیچیدگی های فنی ظریفی جهت افزایش طول عمر و قابلیت اطمینان کارکرد محصول وجود دارد که به روز آوری دانش فنی تولید را اجتناب ناپذیر می نماید. لذا جهت دستیابی به این مهم، کارگروهی متشکل از تیم های فنی ، تخصصی و بازرگانی جهت مذاکره با سازندگان مطرح کمپرسور در سطح بین الملل و با هدف انتقال دانش فنی و جذب شریک خارجی به منظور تولید مشترک کمپرسور تحت برندهای جهانی، تشکیل گردید.
امروزه شرکت کمپرسور سازی پادنا با عقد قرارداد همکاری فنی و مهندسی با شریک خارجی (شرکت ایترون ) و نیز انتقال دانش فنی، قابلیت تولید کمپرسورهای یخچال های خانگی و تجاری همگام با آخرین تکنولوژی موجود در سطح بین الملل را دارا می باشد. این شرکت با برخورداری از خط تولید کامل شرکت زانوسی ایتالیا که توسط مهندسین شریک خارجی به روز آوری شده و با بهره مندی از سالن های متعدد و مجهز تولیدی واقع در 100.000 متر مربع زمین در منطقه صنعتی شیراز، آمادگی تولید انواع کمپرسور از 1/8 تا 1/4 اسب سازگار با گاز مبرد R134a را در فاز اول دارا بوده و با توجه به سیاست های استراتژی شرکت تیم تحقیق و توسعه در حال بررسی و تجهیز توان شرکت به منظور تولید و ارائه محصولات جدید در فاز دوم می باشند.